straszne ksiazki IIW związku z wciąż rosnącym zainteresowaniem literaturą fantastyczną i fantasy , 9 kwietnia br w Bibliotece Szkolnej Zespołu Szkół Mechanicznych odbyło się kolejne spotkanie z dr Ksenią Olkusz – specjalistką od literatury popularnej reprezentującą Ośrodek Badawczy Facta Ficta, będącą też redaktorem merytorycznym czasopisma „Creatio Fantastica”.

Pasjonaci współczesnych gatunków literackich mieli okazję po raz kolejny (poprzedni wykład dotyczył literatury kryminalnej i detektywistycznej) skonfrontować swoją wiedzę i zainteresowania z naukowym spojrzeniem na interesujące dla nich pozycje literatury polskiej i powszechnej – często nieakceptowanej przez szkolnych polonistów. Rzesza czytelników fantasy w Mechaniczniaku rośnie z roku na rok – w czwartkowym spotkaniu udział wzięło ponad 50 uczniów, zarówno technikum, jak
i szkoły zawodowej.

Tym razem nasz gość, dr Olkusz, skupiła się na … tych, które nas straszą…, a więc na postaciach typowych dla horrorów i thrillerów – zjawach, duchach, wampirach, a nawet zombie! Z pewnością ciekawy dla naszych uczniów okazał się fakt, iż świat nauki poświęca tak wiele uwagi literaturze, która wydaje się być przeznaczona jedynie dla młodego czytelnika.

Uczniowie mieli również okazję do indywidualnych rozmów z dr Olkusz na temat swoich czytelniczych pasji. Sporą niespodzianką dla wszystkich były prezenty w postaci najnowszych publikacji ze świata fantastyki.