straszne ksiazki18 października br. Biblioteka Szkolna gościła dr Ksenię Olkusz z wykładem odpowiadającym na pytania: Dlaczego lubimy się bać czytając książki? oraz Dlaczego horror i sensacja są nam bliskie?
           Z małym poślizgiem, bo zamiast o 11.00 to o 11.30 rozpoczęło się spotkanie, którego motywem przewodnim były „straszne” książki. W spotkaniu wzięli udział uczniowie różnych klas, od pierwszej po czwartą – wszystkich połączyła pasja czytania. Miłą niespodzianką był udział Pani wicedyrektor Ewy Sosnowskiej oraz Jadwigi Kulig.
           Wykład trwał 2 godziny, jednak nikogo nie znudził, wręcz przeciwnie, po zakończeniu można było odczuć pewien niedosyt. A to za sprawą zarówno treści, jaki formy; uczestnicy bowiem mieli okazję wejść w dialog z Panią doktor, co znacznie uatrakcyjniło spotkanie.

OPINIE UCZESTNIKÓW:
„Wykład był prowadzony jasnym i zrozumiałym językiem. Pierwszy wykład , na którym mi się nie nudziło”.
„Wykład bardzo zachęcał do czytania książek grozy i horrorów. Chętnie wezmę udział w kolejnym takim spotkaniu”.
„Było ciekawie na początku, gdy spotkanie było prowadzone w formie dialogu z nami, pod koniec już było monotonnie – gdyby był krótszy byłoby lepiej”.
„Wykład był bardzo interesujący. Zawierał dużo ciekawych wiadomości. Podano też wiele kilka ciekawych tytułów”.

Bibliotekarze dziękują wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w spotkaniu, również za to, że wcześniej uwierzyli nam na słowo, iż warto przyjść i posłuchać.